Sievietes un automašīnu vadīšana

Neskatoties uz to, ka bērnībā meitenes ļoti reti spēlējas ar mašīnām, iemācīties vadīt automašīnu, ir spējīga gandrīz katra, daiļā dzimuma pārstāve. Plaši izplatītais viedoklis, ka sievietei nav dots vadīt automašīnu tikpat labi kā vīrietim, jau sen ir novecojis. To apliecina arī statistika – sievietes ceļu satiksmes negadījumus izraisa daudz retāk nekā vīrieši.

To, ka uz ceļa kādreiz gadās smieklīgi gadījumi un tos ir radījusi sieviete – nenoliegsim, bet, bet tieši, daudz dažādu gadījumu uz ceļa notiek arī ar vīriešiem, tikai tad. Kad tos ir izraisījis vīrietis, tie tiek uztverti ka paši par sevi saprotami, bet tad, kad tos izraisa sieviete, tas ir kaut kas briesmīgs.

Par piemēru var minēt neseno, diezgan nepatīkamo atgadījumu Valmierā. Sievietei, kura bija nepareizi novietojusi automašīnu stāvvietā, dusmīgs kungs to sasita, bet, ja tieši tāpat un vēl briesmīgāk automašīnu stāvvietā novieto vīrietis – tas tiek uzskatīts par normālu parādību.

Varam teikt, ka tagad attieksme pret sievietēm autovadītājām ir stipri mainījusies, bet ar nožēlu jāsaka, ka joprojām ir jāsaskaras arī ar negatīvu attieksmi. Kaut gan, Vācijā un Amerikā, pret sievietēm – autovadītājām izturas ar cieņu. Bet, ja tā padomā, tad viss nav nemaz tik slikti, jo dažās valstīs, sievietēm vispār ir aizliegts vadīt automašīnas.

Daudzas sievietes, atsakās iegūt autovadītāja apliecību, tikai tāpēc, ka ir saskārušās ar diezgan izsmejošiem apgalvojumiem no vīriešu puses, ka vēl nav izgudrota tāds transporta līdzeklis, kuru sieviete varētu iemācīties vadīt. Daudzās sievietēs, tas vairo nepārliecinātības sajūtu un viņas atsakās no domas sēsties pie stūres, neskatoties uz to, ka viņām tas kādreiz ir vienkārši nepieciešams, kaut vai tāpēc, lai ērti nokļūtu uz darbu. Te rodas vēl viens jautājums, cik pārliecināti par sevi ir vīrieši, kuri atļaujas tā izsmiet sievietes? Par sevi pārliecināts vīrietis, kaut gan ne tikai vīrietis, bet jebkurš cilvēks, nekad neatļausies sev izsmiet un apvainot otru cilvēku, bet ja tā notiek, tātad ar pašu kaut kas nav kārtība. Sievietei, nevajag klausīties un iespaidoties no apkārtējo viedokļiem viņai ir svarīgi, pašai priekš sevis, atbildēt uz dažiem jautājumiem.

  • Vai man būs ērti pārvietoties ar automašīnu?
  • Vai mans veselības stāvoklis ļauj man atrasties pie stūres?

Ja jūs uz šiem jautājumiem esat atbildējusi apstiprinoši, tad dodieties uz auto skolu un realizējiet savu sapni. Ja runājam par atšķirībām sieviešu un vīriešu mākā vadīt auto mašīnu, tad te ir jāpiemin perifērā redze. Sievietēm tā ir attīstīta daudz labāk nekā vīriešiem, tas ļauj viņām labāk pamanīt briesmas, bet tas arī atrauj viņas no vadīšanas procesa.

Sievietes ir arī daudz emocionālākas par vīriešiem, tāpēc savas neveiksmes uztver daudz sāpīgāk nekā vīrieši, uztraucas par katru nieku, uztver visu kā personisko apvainojumu. Viens no galvenajiem iemesliem, kurš liedz sievietei iemācīties vadīt automašīnu ir savas personīgās bailes, kā arī stereotipi, kuru ir pamatīgi iesēdušies sabiedrības prātā.

Sievietes ļoti baidās, ka viņām neizdosies iemācīties vadīt automašīnu tikpat labi, kā stiprā dzimuma pārstāvjiem un ka viņas, uz ceļa izskatīsies neveikli. Patiesībā, iemācīties labi vadīt automašīnu ir grūti gan sievietēm, gan vīriešiem. Visas kļūdas, kuras pieļauj iesācēji, var novērot abu dzimumu pārstāvjiem.

Daudzas sievietes baidās no tā, ka viņām vienkārši nekas nesanāks. Ja, kaut kas nesanāk uzreiz, tas nenozīmē, ka to vispār nebūs iespējams iemācīties un, ka jums nav talanta vadīt automašīnu. Ticiet tam, ka vislabākie autovadītāji, savā laikā arī kaut ko nemācēja, viņiem nebija pieredzes un viņi atradās tieši tādā pašā situācijā, kā jūs tagad.

Daudzas sievietes baidās no citām, braucošām automašīnām. Mašīnu plūsma, kura traucas jums pretī, nav nemaz tik briesmīga, padomājiet pati, kura no mašīnās speciāli brauks jums virsū vai centīsies jūs nostumt malā. Tieši otrādi, ja autovadītāji redz, ka pie stūres ir iesācējs, viņi paši kļūst daudz uzmanīgāki un piesardzīgāki.

Daudzas sievietes baidās nokļūt avārijā un nodarīt bojājumus savai vai svešai automašīnai. Tādas situācijas notiek samērā reti, bet ja jūs tomēr baidāties, tad iegādājieties KASKO apdrošināšanu.

Daudzām sievietēm ir bail apmaldīties. Lai tas nenotiktu, rūpīgi izpētiet maršrutu un vienmēr ņemiet sev līdzi karti (gadījumam, ja nu izlādējas telefons).

Daudzas sievietes baidās, ka pa ceļam var salūzt automašīna. Tā tik tiešām var gadīties, bet uz ceļa noteikti gadīsies arī labi cilvēki, kuri būs ar mieru apstāties un jums palīdzēt. Ja nē, tad jums līdzi ir telefons un jūs varat izsaukt palīdzību. Tātad, katrai situācijai, ir savs risinājums. Tieši tāpat kā citās dzīves jomās.