Ko drīkst vilkt ar B kategorijas vadītāja apliecību?

Pēdējā laikā visai aktīvi internetā palikuši ir jautājumi par to, ko transportlīdzekļa vadītājs var vilkt ar savu B kategorijas vadītāja atļauju. Vairums cilvēku izlasot likumos un normatīvajos aktos doto informāciju tā arī nesaprot, kas tad īsti tur domāt, jo uzrakstīti šie punkti ir patiešām drausmīgā valodā, lai gan to visu varētu pasniegt daudz vienkāršāk un cilvēkiem saprotamāk.

Tātad vispirms ir jāsaprot, ka ar B kategorijas vadītāja atļauju drīkst vilkt piekabi 2 dažādos veidos, kur vienam no tiem ir vēl 2 apakš nosacījumi.

Tātad ar B kategorijas vadītāja apliecību drīkst vilkt piekabi:

  • Ja piekabes pilna masa nepārsniedz 750 kilogramus, un kopējais piekabes un automašīnas svars nepārsniedz 4250 kg, tātad ar 3500 kilogramu smagu automašīnu drīkst vilkt 750 kilogramus smagu piekabi, bet ja automašīna ir smagāka piekabi vilkt nedrīkst.
  • Ja piekabes pilna masa pārsniedz 750 kilogramus, tad ir 2 nosacījumi:
    • Piekabes pašmasa nedrīkst pārsniegt automašīnas pašmasu, kas nozīmē to, ka ja piekabe ir 1500 kilogramus smaga, bet automašīna ir 1400 kg smaga, tad piekabi vilkt nedrīkst!
    • Piekabes un automašīnas kopējā masa nedrīkst pārsniegt 3500 kilogramus.

Pēc šiem noteikumiem izriet, ka ja tev ir auto , kas sver 3500 kilogramus, tu drīksti vilkt piekabi, kas nepārsniedz 750 kilogramus, bet ja tavs auto ir teiksim 1500 kilogramus smags tu vari vilkt kaut 1500 kilogramus smagu piekabi. Tas nozīmē, ka smagāko piekabi, ko pēc šiem noteikumiem iespējams ar B kategoriju vilkt it 1750 kilogrami pie nosacījuma ka automašīnas svars arī ir 1750 kg. Jocīgi liekas tas, ka maza automašīna drīkst vilkt smagākas piekabes nekā automašīnas ar lielāku pašmasu, kā arī tas nozīmē, ka piekabes lielumam un asu skaitam nav pilnīgi nekādas nozīmes, un svarīgs ir tikai tās svars!

Un vēl jāzina arī tas, ka piekabei tiek skaitīta tikai piekabes pilnā masa, arī tad, ja tajā nekas nav iekšā, un tas tiek darīt tāpēc, lai policistiem apturot vadītājus nebūtu kādā mistiskā veidā jāmēģina nosvērt pikekabes saturu.