Ceļavārdi autovadītājiem – iesācējiem

Lai iemācītos labi un droši braukt ir vajadzīga pieredze, bet lai tādu iegūtu, der ieklausīties jau pieredzējušos auto vadītājos, kuri ar jums tik tiešām var padalīties ar ļoti noderīgiem padomiem. Šie padomi attiecas uz dažādām jomām bet visi ir saistīti ar braukšanas iemaņām. Daži padomi ir domāti visiem, bet daži – tikai sievietēm. Bet, ja jūs esat vīrietis, nelaidiet tos gar ausīm, jo tie tikpat labi, var noderēt arī jums.

1. Savam pirmajam braucienam izvēlieties laiku, kad ceļu satiksme ir vismazākā. Tas varētu būt, sestdienas vakarā vai svētdien no rīta. Uzsākot braukšanu šajā laikā, jums būs daudz vieglāk, nekā, piemēram, piektdienas vakarā vai svētdienas vakarā. Ja esat labi atpūties, tad varat celties plkst. 5 vai 6 un doties braucienā. Ja, savā braucienā pirmo reizi dodas sieviete, tad viņai līdzi labāk ir paaicināt draudzeni, kura jau māk vadīt automašīnu. Lai, arī cik dīvaini tas izklausās, bet sievietes, šajā lomā ir daudz pacietīgākas par vīriešiem. Bet, atcerieties, ka agri vai vēlu, jums būs jābrauc vienai pašai, tāpēc, nekļūstiet no tās pārāk atkarīga.

2. Ja jūs esat nolēmis, doties ar automašīnu uz darbu, tad rūpīgi izpētiet maršrutu un pacentieties braukt mazliet ātrāk vai mazliet vēlāk, bet ne pašā intensīvajā kustības laikā. Jums jāatrisina divi svarīgi uzdevumi: jāiegaumē maršruts un jāaizbrauc uz darbu sveikam un veselam. Pēc tam, kad jums vairs nebūs problēmu ar maršrutu uz darbu, kad jūs būsiet izpētījis kur ir luksofori, sarežģītās vietas, bedres, lūkas, u. c. , jūs varat doties uz to jebkurā laikā. Ja jūs vēlaties, jūs varat abus uzdevumus risināt uzreiz, bet roku trīcēšana un bailes no vakara atgriešanās mājās, nu nekādi nevairos jūsu darba spējas.

3. Ja, jūs mašīna nestāv garāžā, tad pirms došanās ceļā, vajag to apskatīties no visām pusēm, vai uz vietas ir visi riteņi un skrūves, pasist ar kāju pa riepu. Paskatīties, vai zem mašīnas nav paslēpies kaķis. Vienu vārdu sakot, katru rītu, pirms došanās ceļā, jums apkārt savai mīlulei ir jāveic savdabīgs rituāls, kurš būs spējīgs pasargāt jūsu dzīvību.

4. Ja viens, no laulātajiem draugiem, atrodas pie stūres, tad otrs nedrīkst izteikt nekādus aizrādījumus, kuru būtu saistīti ar vadīšanas stilu (ja nu vienīgi sakarā ar kādu konkrētu darbību), jo, uz pasaules nav iespējams, sameklēt divus cilvēkus, kuri pilnīgi vienādi vadītu automašīnu.

5. Pārvietojoties pa piepilsētas ceļiem, mēģiniet, visu laiku braukt ar vienu ātrumu, kuru pats esat izvēlējies, tas ir tāpēc, ka nav iespējams braukt aizmugurē tādai automašīnai, kura piecas minūtes brauc ar ātrumu 70 km/ st, tad piecas minūtes ar ātrumu 90 km/st, it īpaši tad, ja tam nav nekāda pamata. Izvēlieties ātrumu, ar kuru braucot jūtaties droši un brauciet to nemainot.

6. Ja jūs uz ceļa esat iesācējs, palaidiet garām citus autovadītājus, kuriem ir priekšroka. Bailes pārkārtoties vai nobremzēt ir sliktas padomdevējas.

7. Nebrauciet pa ceļa vidu. Nevajag radīt sevi drošības sajūtu, iedzenot paniskas bailes citos.

8. Labākie, ceļu satiksmes dalībnieki, ir nevis tie, kuri māk iziet no sarežģītām situācijām, bet tie, kuri māk laicīgi no tām izvairīties un māk rēķināties ar citiem autovadītājiem.

9. Mēģiniet braukt ne tikai labvēlīgos apstākļos. Mācieties visu laiku, iegūstiet un nostipriniet braukšanas iemaņas. Atcerieties, lai kļūtu pārliecināts par sevi – vienmēr ir vajadzīga darbība, pasivitāte, nekad neko tamlīdzīgu neveicinās.

10. Sievietes, atcerieties! Vīrieši, pret jums kļūst labvēlīgi tajā brīdī, kad jūs atzīstat savas kļūdas un savu bezspēcību.

11. Ja, jums kāda konkrēta vieta, sagādā grūtības, tad apstādiniet mašīnu vietā, kur to drīkst izdarīt, atgriezieties vietā, kura jums ir nesaprotama un pavērojiet kustību.

12. Ja, ceļā taisāties doties mijkrēslī, tad pārbaudiet vai jums ir tīrs aizmugurējais stikls.

13. Pat pieredzējušiem autovadītājiem, psihologi iesaka atpūsties pēc triju stundu brauciena, vismaz 15 minūtes. Iesācējam, tāda atpūta ir vajadzīga ik pēc stundas., un viņam nevajadzētu dienā, atrasties pie stūres ilgāk par 1 – 2 stundām.

14. Pirms tālāka brauciena nav ieteicams daudz ēst un it īpaši treknu ēdienu, jo tas izraisīs nogurumu. Tieši tāpat, nav ieteicams ceļā doties arī neēdušam, jo tas var veicināt cukura krišanu asinīs un tas, savukārt, var veicināt reakcijas un domāšanas palēnināšanos.

15. Neēdiet pie stūres.

16. Nesēdieties pie stūres, ja jūtaties slikti, jo jūs nevarat objektīvi novērtēt, kādas sekas tas var izraisīt.

17. Nekad nesēdieties pie stūres, ja lietojat zāles, kuru anotācijā ir skaidri un gaiši norādīts, ka to nedrīkst darīt.